Menu

Dlaczego warto zakupić schodołaz?

13 listopada 2018 - Uncategorized
Dlaczego warto zakupić schodołaz?

Schodołaz to inaczej transporter schodowy, przeznaczony dla niepełnosprawnych. To urządzenie pozwala użytkownikom pokonać schody, gdy te są dla nich poważną przeszkodą. Warto zakupić schodołaz osobom, które mają problemy z poruszaniem się, aby znacznie ułatwić im życiem i umożliwić wyjście na zewnątrz. Wiele niepełnosprawnych osób właśnie z powodu kłopotów z wydostaniem się ze swojego mieszkania bardzo rzadko wychodzi z domu. Schodołaz ułatwi także pracę opiekunom niepełnosprawnych, którzy do tej pory musieli sami radzić sobie z dźwiganiem wózka i chorej osoby.   

Schodołaz

To bardzo proste w obsłudze i całkowicie bezpieczne urządzenie, które znakomicie sprawdzi się na każdym typie schodów. W odróżnieniu od krzesełek schodowych i innych rodzajów podnośników schodołaz można zainstalować dosłownie wszędzie i swobodnie z niego korzystać.

Rodzaje schodołazów

Platformy przyschodowe można podzielić na dwa rodzaje – gąsienicowe i kroczące. Jednak bez względu na typ pozwalają one na transport osób niepełnosprawnych, chorych i starszych. Czym się jedna różnią? Platformy gąsienicowe są bezwstrząsowe, natomiast kroczące są przystosowane do wąskich, zakręconych i wyjątkowo stromych schodów. Wielką zaletą schodołazów jest to, że nie trzeba ich na stałe montować do schodów, w razie potrzeby można je po prostu zdjąć.

Sposób działania

Schodołazy kroczące działają dzięki silnikowi elektrycznemu, który odpowiada za zasilanie akumulatora. Można nimi dowolnie manewrować, ale tylko przy pomocy drugiej osoby. Gąsienicowe natomiast mają wbudowane specjalne gąsienice, które pozwalają swobodnie poruszać się po schodach. Ten typ platformy niepełnosprawny może obsługiwać sam, dzięki przyciskom góra-dół.

Dlaczego warto kupić?

Schodołaz pomaga w pokonywaniu wszelkich barier architektonicznych, które bez niego sprawiłyby ogromny problem chorym, albo nawet umożliwiło mu wyjście z domu czy dostanie się w konkretne miejsce. Schodołaz nie tylko ułatwia codziennie funkcjonowanie niepełnosprawnym, ale także i osobom chorym i starszym, oraz ich opiekunom, którzy dzięki niemu nie muszą dźwigać chorych po schodach. Niezawodny schodołaz można zakupić tutaj