Menu

Dostosowanie budynku pod potrzeby niepełnosprawnych

23 stycznia 2017 - Budownictwo
Dostosowanie budynku pod potrzeby niepełnosprawnych

W przypadku tak zwanej niepełnosprawności nabytej – w wyniki choroby lub też w wyniku poważnego wypadku, nie tylko osoba niepełnosprawna musi się przestawić na inny tryb swojego życia, ale również musi być do tego przygotowane mieszkanie.

 

Wiąże się to z wieloma zmianami jak i poszukiwaniem rozwiązań ułatwiających poruszanie się Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dostosowanie poszczególnych miejsc dla osoby niepełnosprawnej czyli przygotowanie domu pod potrzeby osób niepełnosprawnych – podjazdy, wejście, klatka schodowa. W celu pokonania takich barier istnieje wiele sposobów. Niektóre osoby w blokach na klatkach schodowych stosują układane specjalne szyny, które umożliwiają wjazd wózka. Jednak jeżeli nie ma osoby drugiej taki wjazd jest bardzo trudny i nie jedna osoba niepełnosprawna nie jest w stanie sobie z nim poradzić.

Mieszkając w bloku można się sugerować tym jakie rozwiązania stosować w domach prywatnych. Są to przede wszystkim najróżniejsze podjazdy o małym spadku, które może i są długą drogą do przebycia jednak nie stromą co pozwala na szybki i dużo mniej męczący wjazd na piętro.

Zobacz więcej informacji na stronie http://www.platformy-przyschodowe.pl/windy-dla-niepelnosprawnych