Menu

Platformy dla niepełnosprawnych – proste rozwiązanie, duże ułatwienie

17 marca 2017 - Uncategorized
Platformy dla niepełnosprawnych – proste rozwiązanie, duże ułatwienie

Osoby niepełnosprawne jeszcze do niedawna były ograniczane w przestrzeni publicznej przez liczne bariery architektoniczne uniemożliwiające im korzystanie z wielu obiektów. Najpoważniejszym utrudnieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są oczywiście schody, jednak coraz częściej w wielu miejscach są montowane obok nich platformy dla niepełnosprawnych, dzięki którym stopnie w pracy przestają być przeszkodą. Wydaje się wręcz niemożliwe, że tak proste rozwiązanie stanowi aż tak duże ułatwienie.stairs-925509_640

Jak działają platformy dla niepełnosprawnych?

Platformy są jednym z wielu rozwiązań mających umożliwić osobom niepełnosprawnym pokonywanie największej bariery architektonicznej – schodów. Zapewniają one transport w linii pionowej: montuje się je zwykle tuż obok schodów i w zależności od możliwości konstrukcyjnych, osoba na wózku może wyjechać z nich na szczyt schodów bądź już bezpośrednio do wnętrza budynku, jeśli platforma jest montowana w celu umożliwienia dostania się do budynku.

Co wyróżnia platformy dla niepełnosprawnych?

669-platforma-dla-niepelnosprawnych-l-upJeśli tylko istnieje tak możliwość, warto wybrać platformę jako udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, ponieważ jest to bez wątpienia lepsze rozwiązanie niż standardowe podjazdy. Dzięki platformie, osoba poruszająca się na wózku, może pokonać schody bez niczyjej pomocy i bez własnego wysiłku, w dodatku w bardzo krótkim czasie i, oczywiście, w pełni bezpiecznie. Platformy dla niepełnosprawnych są montowane głównie na zewnątrz i doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Wykonywane są z bardzo dużą dbałością o każdy detal i z precyzyjnie dobranych materiałów, zapewniających wieloletnie działanie mechanizmów bez zarzutu. Do jednych z najbardziej uznanych producentów platform dla niepełnosprawnych należą firmy VIMEC i CIBES, jednak na rynku nie brakuje innych, równie dobrych propozycji. Decydując się na platformę dla niepełnosprawnych, warto zwrócić się do doświadczonej firmy, która profesjonalnie doradzi najlepsze urządzenie oraz zajmie się jego fachowym montażem, np. Lift Plus.