Menu

Moda na ogrody zimowe

19 lipca 2018 - Budownictwo
Moda na ogrody zimowe

Moda na ogrody zimowe przyszła do nas z zachodu. Od kilku lat w Polsce coraz więcej osób decyduje się na ich budowę. Początkowo były one kojarzone z oranżeriami pełnymi roślin. Obecnie jednak największą popularnością cieszą ogrody zimowe całoroczne. Wraz z opracowaniem nowych technologii udało się stworzyć ogrody zimowe, w których cały rok panuje wysoka temperatura – nawet w mroźne i zimowe dni.

Cyzm różnią się ogrody zimowe od oranżerii?

W odróżnieniu do klasycznych oranżerii ogrody zimowe są znacznie solidniejsz, a użyte przy nich technologie sprawiają, że nie przepuszczają one niemal ciepła na zewnątrz, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez cały rok.

Ogrody zimowe – budowa

Budowa ogrodów zimowych całorocznych nie należy do prostych. Ze względy na wysoka wagę wszystkich kompomponetów musi mieć solidne fundamenty. Dlatego też budowę ogrodu zimowego całorocznego należy zaplanować w fazie projektowania domu. Wiele osób zostawia zapobiegawczo gotowe fundamenty na ogród zimowy, aby zrobić go dopiero po pewnym czasie, gdy dom będzie już stał. Dobudowa ogrodu zimowego do gotowej budowli, gdy nie ma postawionych odpowiednich fundamentów bywa problematyczna oraz kosztowna. Niemniej jednak warto się skonsultować z firmą, która się tym zajmuje i dowiedzieć się, jakie są możliwości oraz ile będzie to kosztować.

Ogrody zimowe – jak urządzić?

Ogrody zimowe całoroczne wykorzystuje się w wielu celach. Popularną opcją jest stworzenie w nim miejsca wypoczynkowego, w którym można poddać się relaksowi, a w którym znajduje kanapa, telewizor oraz bardzo często duża ilość zieleni. Wiele osób decyduje się także na stworzenie w tej przestrzeni rodzinnej jadalni z dużym stołem i krzesłami. Rzadziej spotykanymi przykładami wykorzystania przestrzeni w ogrodach zimowych jest przydomowa siłownia czy nawet jacuzzi. Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni i zachcianek właścicieli. Możliwość zagospodarowania przestrzeni ogrodów zimowych wydaje się nieograniczona.