Menu

Obudowy przemysłowe – do czego służą oraz ich rodzaje

26 czerwca 2018 - Przemysł
Obudowy przemysłowe – do czego służą oraz ich rodzaje

Obudowy przemysłowe to produkty, które zostały opracowane z myślą o zastosowaniu ich w miejscach o trudnych i ciężkich warunkach. Największe zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty wywodzi się z przemysłu ponieważ doskonale potrafią one ochronić schowane w nich elementy. Są to produkty trwałe, mocne o właściwościach ochronnych, przeznaczone do zadań specjalnych. Wspaniale sprawdzają się w przemyśle ciężkim, maszynowym, rafinerii, oczyszczalniach czy elektrociepłowniach.

obudowa przemysłowa aluminiowa

Jakie są obudowy przemysłowe?

Obudowy produkowane są z różnego rodzaju materiałów, od plastiku po metal czy stal. Dzisiaj obudowy z ABS-u, poliwęglanu czy poliestru są bardzo mocne i potrafią doskonale zabezpieczyć swoją zawartość.
Wykonane obudowy z tworzyw sztucznych są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne oraz nie groźna jest im korozja. Doskonale dają sobie radę w pomieszczeniach, w których mają kontakt bezpośredni z różnymi substancjami niebezpiecznymi.

Obudowy produkuje się także ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz z metalu, który daje ogromne możliwości ochronne takim obudowom (zobacz: https://www.ex-con.pl/169-obudowy-przemyslowe/ ). Metal bardzo daje dużą odporność mechaniczną i termiczną, jak również zabezpiecza urządzenia przed wpływem zaburzeń elektromagnetycznych.

Do czego służą obudowy przemysłowe?

Obudowy chronią, doskonałym przykładem może być tutaj skrzynka na prąd. Montuje się ją na zewnątrz i zawiera wszystkie potrzebne korki, styki czy połączenia. Jest odporna na warunki atmosferyczne, zabezpieczona przed korozją i nie przepuszcza wilgoci.

Zakończenie

Obudowy przemysłowe różnią się między sobą wielkością. Niektóre mają za zadanie chronić maszyny i wtedy można je zamontować na jakiejś hali produkcyjnej. Oprócz tego rodzaju obudów przemysłowych popularne są również szafy przemysłowe. Obudowy czy szafy używane są w przemyśle bardzo często, chronią i doskonale zabezpieczają. Znane są obudowy małogabarytowe i te ogromne, wielkie, takie, które pomagają zorganizować stanowisko pracy. Szafy przemysłowe i obudowy są do siebie bardzo podobne pod względem konstrukcyjnym.